اولین همایش تجارت فناوری در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد

اولین همایش تجارت فناوری به عنوان یکی از مجموعه رویداد های نوآوری و کارآفرینی پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی ۲۹ بهمن ماه در سالن همایش های بین المللی این دانشگاه برگزار شد.

این همایش با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری،رییس دانشگاه شهید بهشتی،رییس پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی، دبیر شورای شبکه فن بازار ملی ایران و رییس پارک فناوری پردیس، رئیس مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و جمعی از مدیران،کارشناسان و مسئولان در دو نوبت صبح و عصر با سخنرانی های کلیدی و پنل های تخصصی در موضوعات مختلف مرتبط با تجارت و فناوری برگزار گردید.

در بخش نخست همایش، دکتر آقامیری رییس دانشگاه شهید بهشتی جنبه‌های مختلف توسعه و تجارت فناوری ، نقش دولت در تدوین قوانین مناسب و اهمیت عملکرد دانشگاه‌ها و بخش خصوصی را یادآور شد و بر لزوم توجه به توسعه فناوری‌های کاربردی مورد‌نیاز و اجتناب از یکسو‌نگری و توجه صرف به انجام فناوری‌های نوین اشاره کرد.

دکتر آقامیری با اشاره به توانمندی‌های دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یک دانشگاه جامع، بخش‌های مختلف مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی را بسیار با ظرفیت دانست که توجه اعضای هیئت علمی این بخش ها به سمت توسعه نوآوری میتواند ارزش آفرین باشد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور نیز در نخستین همایش تجارت فناوری با بیان اینکه سامانه جامع شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۱۴۰۳ راه اندازی می‌شود گفت: اطلاعات همه شرکت‌های دانش بنیان با جزئیات کامل در این سامانه در دسترس عموم مردم است و این سامانه دسترسی آزاد و شفاف اطلاعات همه شرکت‌ها را فراهم می‌کند.

وی تاکید کرد: تا پایان سال ۱۴۰۲ صندوق صنعت بیمه که تضمین کالا و خدمات را انجام می‌دهد، راه‌اندازی می‌شود.

گفتنی است نخستین همایش تجارت فناوری با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، پارک فناوری پردیس و شبکه فن بازار ملی ایران در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شده است.

 

درباره‌ی safavi safavi

همچنین ببینید

نشست دفاعیه دوره سوم DBA آکادمی دریایی سیراف برگزار شد

سومین نشست دفاعیه و ارائه پروژه های نهایی دانش پذیران دوره تخصصی DBA Maritime management …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *