اولین جلسه ارایه به سرمایه گذار دومین رویداد نوآ برگزار شد

جلسه ارایه به سرمایه گذار ۵ تیم از انتخاب شدگان نوآ روز چهارشنبه ۱۲ مهر با حضور شیما شریفی، مدیر سرمایه گذاری شتابدهنده هاب (هوشمند اول بهشتی) و سارا پناهی دبیر اجرایی دومین رویداد نوآ برگزار شد

در این جلسه تیم ها نمایی کلی از کسب‌و‌کار خود را در قالب پیچ دک ارائه دادند. پیچ دک ارائه‌ای ۱۵ تا ۲۰ اسلایدی است که  طی آن تیم‌ها به معرفی خود پرداخته و سرمایه‌گذاران را برای ادامه مذاکرات جذب می‌کنند. این ارائه از طرفی باید کوتاه باشد اما اطلاعات کلیدی از جمله معرفی محصول، مسئله و ارزش پیشنهادی، تکنولوژی، تیم، بازار محصول، رقبا، اطلاعات مالی و پیش‌بینی‌ها را ارائه دهد تا سرمایه‌گذار نسبت به استارتاپ‌ اطلاعات مختصری را کسب کرده و نسبت به ادامه مذاکرات تصمیم گیری کند. ارائه به سرمایه‌گذار فرصت بسیار مهمی است که اینده طرح را تا حدود زیادی مشخص میکند و اگر از دست برود ممکن است به قیمت از دست دادن فرصت سرمایه‎‌گذاری و تزریق سرمایه باشد.

در این جلسه تیم هایی از مراکز نوآوری برق، علوم تربیتی، کامپیوتر، حقوق و علوم و فناوری های پزشکی شرکت داشتند و طرح های آنها در حوزه پزشکی، سرگرمی و هوش مصنوعی بود.

تیم ها پس از ارایه پیچ دک ایده خود زمانی ۵ دقیقه ای داشتند تا از طرح خود دفاع کرده و به سوالات موجود پیرامون طرح پاسخ دهند.
پس از اتمام زمان ارایه، نکاتی به تیم ها در راستای تکمیل طرح گفته شد و تیم ها جهت حضور در ادامه روند رویداد، ملزم به تکمیل طرح و حضور در جلسه مجدد سرمایه گذاری شدند.

گفتنی است طرح نوآ با تاکید بر ایجاد انگیزه، نشاط، هم‌افزایی، آموزش و مشاوره نوآوران و کارآفرینان در جهت خلق شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در مراکز نوآوری دانشکده‌ها و پژوهشکده‌های دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اقتصاد دانش بنیان، خلاق و پذیرش تیم‌های نوآور دانشجویی و تیم‌های فناور با تکیه بر این مهم است.

درباره‌ی safavi safavi

همچنین ببینید

نشست دفاعیه دوره سوم DBA آکادمی دریایی سیراف برگزار شد

سومین نشست دفاعیه و ارائه پروژه های نهایی دانش پذیران دوره تخصصی DBA Maritime management …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *