ارائه خدمات زیر حوزه سیاستگذاری از مهمترین اهداف ویرا پژوهان است

مدیرعامل شرکت ویرا پژوهان با اشاره به مهمترین محورهای فعالیت این مجموعه، گفت: در حیطه تجاری‌سازی با شرکت‌های بخش خصوصی و در بخش دولتی نیز در حوزه سیاستگذاری کلان همکاری و تعامل داریم.

سهیل جلالی؛ مدیرعامل شرکت ویرا پژوهان با بیان اینکه این شرکت دانش‌بنیان در حوزه خدمات تجاری‌سازی فعالیت می‌کند، گفت: ما به عنوان اولین و تنها شرکت ایرانی هستیم که از بین بیش از ۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان تجاری‌سازی، خدمات زیر حوزه سیاستگذاری را ارائه می‌کنیم.
وی افزود: ما مجموعه مهندسی مشاور هستیم و از سازمان‌های مدیریت برنامه‌ریزی دارای صلاحیت می باشیم. از طرف دیگر، زیر گروه ما در حوزه مهندسی مشاوره، موضوعات مرتبط با آب و محیط زیست است. با تلفیق این مجوزها این شرکت در سال ۹۴ تاسیس شد و در این سال‌ها تلاش کردیم در حیطه‌های مرتبط فعالیت‌های خود را گسترش دهیم و برای رسیدن به این هدف از تیرماه با توافقی که با دانشگاه شهید بهشتی داشتیم، به عنوان یک شرکت کارگزار و خدماتی با محوریت تجاری‌سازی دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه مستقر شدیم و در عین حال موضوعات مرتبط با اخذ تاییدیه و همچنین حمایت از شرکت‌های خلاق، از زیرمجموعه خدمات تجاری‌سازی ما محسوب می شوند.
جلالی ادامه داد: در حال حاضر در حیطه تجاری‌سازی با شرکت‌های بخش خصوصی و در بخش دولتی نیز در حوزه سیاستگذاری کلان همکاری و تعامل داریم اما در دانشگاه شهید بهشتی روی موضوع تجاری‌سازی شرکت‌ها متمرکزیم؛ البته موضوعات مرتبط با اخذ تاییدیه شرکت دانش‌بنیان و خلاق و همچنین تامین مالی شرکت‌ها یا حتی دریافت ضمانت‌نامه‌های مرتبط با پروژه‌های تخصصی آنها نیز در محدوده خدمات شرکت ما قرار دارد.
مدیرعامل شرکت ویرا پژوهان اظهار داشت: از طرفی اگر شرکت‌های دانش‌بنیان، برنامه‌های حمایتی دیگری بخواهند جذب کنند، شرکت ما به عنوان مجری با آنها همکاری خواهد کرد. برنامه‌هایی مثل حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و داخلی، دریافت گواهینامه‌های داخلی و بین‌المللی، توانمندسازی و دریافت گرنت از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور، در زمره این برنامه‌ها قرار دارند. در این موارد شرکت ما به عنوان کارگزار فرآیندها را تسهیل می‌کند.
جلالی با بیان اینکه اخذ تاییدیه و تامین منابع مالی نیاز اساسی شرکت‌های دانش‌بنیان است، یادآور شد: در حوزه تامین منابع مالی در حال حاضر با مجموعه‌های زیادی از صندوق نوآوری و شکوفایی در صدر آنها و صندوق‌های پژوهش و فناوری در ذیل‌شان، به صورت رسمی و غیررسمی در تعامل هستیم. از طرفی مراکزی مانند صندوق ملی محیط زیست یا حتی صندوق صحا نیز از دیگر همکاران ما در این عرصه هستند.
وی با اشاره به اینکه تا به امروز حدود ۵ الی ۶ شرکت به مرحله انعقاد قرارداد با دانشگاه شهید بهشتی رسیده‌اند، خاطرنشان کرد: تا ۲۰ اسفند جشنواره ای را برگزار می‌کنیم که در آن بین ۱۵ تا ۲۵ درصد تخفیف روی سرویس‌های خود به شرکت‌های متقاضی ارائه می‌دهیم.
جلالی در پایان تصریح کرد: امید است در سال آینده نیز بتوانیم خدمات خود را به نحو شایسته‌تری ارائه دهیم.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

شهادت ریاست محترم جمهوری آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه را به ملت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *