اولین همایش” صنعت،خانواده،کارآموز” برگزار شد

پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت روز جهانی منع کار کودک، همایش” صنعت،خانواده،کارآموز” را با همکاری مرکز رشد مدرسه کودکان کار صبح رویش برگزار کرد.

محوریت اصلی این همایش که  ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۱ در سالن اجتماعات پارک برپا شد نوآوری آموزشی،کارآفرینی و سرمایه اجتماعی بود. در همین راستا ایجاد همگرایی میان صنعت،خانواده،دانشگاه برای ارتقای سطح ذهنی و آموزشی نوجوانان و مراکز آموزشی، شناخت و بررسی راههای افزایش تعامل،شناسایی پتانسیل ها،استفاده از ظرفیت ها در زمینه صنعت،منابع انسانی،آموزش،فناوری و نوآوری و همچنین ارتقای مراکز رشد در مقیاس ملی و منطقه ای با رویکرد کارآفرینی،اشتغال زایی و استفاده از حداکثر ظرفیت ها مدنظر برگزارکنندگان همایش قرار گرفت.

آگاهی جامعه دانشگاهی و صنعتی نسبت به نیازهای نوجوانان مناطق محروم و تاثیر آن در اجتماع در کنار ارتقای دانش،توانمندی و مهارتهای کاربردی و عملیاتی فعالان مرتبط در حوزه های مورد بحث از جمله دیگر اهداف برپایی همایش بودند.

دکتر فرنوش اعلامی معاون مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شهید بهشتی به عنوان اولین سخنران درخصوص”یادگیری فعال در مراکز دانشگاهی و مدرسه ای” صحبت کرد.سپس سیدمحمدحسن داوودی مدیرعامل موسسه نسیم صبح رویش به معرفی و بیان نقش این نهاد پرداخت.

در ادامه حضار پای صحبت کارآموزان این نهاد نشستند و دکتر درمان بازرس شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه و مدیرعامل موسسه خیریه ابتکار و توسعه نبی درباره “مسئولیت اجتماعی در صنعت و دانشگاه” سخن گفت.

دکتر شهیندخت خوارزمی مولف و نظریه پرداز در حوزه روابط عمومی الکترونیک و روانشناسی، دکتر امیرناصر اخوان عضو هیئت علمی دانشگاه صنعت امیرکبیر و و دکتر شکوری مدیر عامل شرکت طرفه به ترتیب درباره ” نوآوری آموزش و آینده پژوهی”، ،”تجاری سازی نتایج پژوهش: از ایده تا محصول، از ایده تا ثروت” ” کارآفرینی و آموزش (همگرایی صنعت، خانواده و دانشگاه)” صحبت کردند.

” نوآوری اجتماعی در عمل” موضوع صحبت دکتر علی اصغر سعدآبادی رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شهید بهشتی در این همایش بود.

در پایان همایش ازشرکتهای فعال در حوزه مسِولیت اجتماعی تقدیر شد.

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

Khabarname 07 نهایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *