خدمات پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی توضیحات
آموزش و توانمندسازی پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با همکاری موسسات و آکادمی‌های آموزشی، اقدام به تعریف رویدادهای آموزشی«با هم یاد» نموده است که شامل برگزاری بوتکمپ های تخصصی، رویدادهای نوآورانه از جمله طرح نوآ، سه شنبه های نوآ بو رگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی  کوتاه مدت و بلندمدت در حوزه‌های مختلف نموده است. این مرکز با شناخت نیازهای آموزشی واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان، اقدام به تدوین جدول آموزشی و برگزاری دوره‌های کارآمد، جهت رفع این نیازها می‌نماید.
مشاوره و منتورینگ پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با هدف کمک و ارتقاء توانمندی‌های واحدهای فناوری و شرکت‌های مستقر در مرکز رشد و پارک علم و فناوری و همچنین توسعه محصولات و خدمات شرکت‌ها، دانشجویان و اعضای هیئت علمی خلاق و کارآفرین، اقدام به مشاوره می نماید. بخش مشاوره با بهره‌گیری از اساتید، مشاوران خبره، افراد حقیقی و حقوقی متخصص و با تجربه، خدمات مشاوره و منتورینگ شرکت‌ها و واحدهای فناوری در زمینه کسب وکار و سایر موضوعات مرتبط با مسائل شرکت‌ها و عارضه‌یابی آن ها ارائه می‌دهد. این مشاوره در قالب جلسات ارزیابی تیم ها که ۶ ماهه برگزار می گردد، همچنین جلسات منتورینگ با اساتید تخصصی و  برگزاری دوره ها و جلسات تعاملی و ارائه خدمات توسط شرکت های کارگزار در پارک علم و فناوری انجام می گیرد.
تسهیلات پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با هدف حمایت و هدایت تیم‌های کارآفرینی و شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و بسترسازی لازم برای توسعه فناوری و تجاری‌سازی و کمک به اشتغال فارغ‌التحصیلان فعالیت می‌نماید. یکی از خدماتی که پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی به واحدهای فناور ارایه می‌دهد، تسهیلات مالی می باشد. پارک علم و فناوری به واحدهای فناوری که دارای برنامه مشخص برای توسعه محصول و یا توسعه بازار خود هستند، این تسهیلات را ارائه خواهد داد. این خدمت به دو صورت ارائه تسهیلات با دوره بازگشت معین و یا ارائه حمایت مالی بدون بازگشت مبلغ صورت می‌پذیرد. بدیهی است ارزیابی طرح‌ها و برنامه‌ واحدهای فناور در اعطای تسهیلات تاثیرگذار خوهد بود. جزئیات تسهیلات مذکور در آئین نامه تسهیلات مصوب پارک علم و فناوری دانشگاه تشریح شده است.
استقرار

یکی از امکانات در نظر گرفته شده در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی امکان استقرار تیم‌ها و واحدهای فناور و استفاده از مزایای استقرار در پارک می‌باشد. واحدهای فناور پس از انجام فرایند ارزیابی و پذیرش، می‌توانند در ساختمان‌های پارک با توجه به نوع و حوزه فعالیت خود مستقر شوند. تخصیص فضای استقرار با توجه به حجم فعالیت و میزان نیاز واحد فناور صورت می‌پذیرد. استقرار واحدها در قالب عقد قرارداد رسمی انجام خواهد شد. واحدهای فناور لازم است در زمان استقرار تعهدات اداری، مالی و مستند‌سازی را رعایت نمایند.

همچنین پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی این امکان را فراهم می‌نماید تا واحدهای فناور در اراضی متعلق به پارک فضاهای مورد نیاز خود را احداث و با اجاره بلند مدت اقدام به فعالیت نمایند. بدیهی است ارایه برنامه کاری و تایید آن در شورای پارک الزامی می‌باشد. لازم به ذکر است الزمات مربوط به استقرار و واگذاری اراضی در آیین نامه مربوطه درج شده است. استقرار در فضای فیزیکی در پردیس ولنجک، شهیدعباسپور و زیرآب امکان پذیر است. همچنین امکان استقرار در مراکز نوآوری دانشکده های مختلف به منظور ارتباط بیشتر با اعضای هییت علمی و دانشجویان مربوطه نیز در صورت نیاز و تمایل فراهم می گردد.. اختصاص فضای اشتراکی نیز یکی از سیاست های پارک علم و فناوریست. همچنین امکان انعقاد قرارداد عضویت برای افرادی که شرکتی ثبت شده خارج از پارک علم و فناروی دارند به منظور بهره گیری از ظرفیت های دوطرف میسر می باشد.

مالکیت فکری

شرکت‌ها و واحدهای فناور جهت ارائه محصول خود به بازار نیازمند حمایت‌های مختلفی می‌باشند. یکی از این حمایت‌ها در حوزه خدمات مالکیت فکری می‌باشد. خدمات مالکیت فکری به واحدهای فناور کمک می‌کند تا حقوق مرتبط با محصول و خدمات آن‌ها محفوظ بماند و همچنین در تبادل فناوری و ارزش‌گذاری نقش تاثیرگذاری دارد. پارک علم و فناوری در این حوزه در نظر دارد خدمات زیر را به واحدهای فناور ارائه نماید:

 آموزش مفاهیم کاربردی مالکیت فکری؛

 مشاوره در زمینه ثبت پتنت؛

 معرفی واحدهای فناور به نهادهای مرجع مالکیت فکری جهت استفاده از خدمات؛

 معرفی کارگزارهای تخصصی در حوزه خدمات مالکیت فکری به واحدهای فناور؛

تجاری سازی

یکی از موضوع‌های کلیدی مورد نیاز شرکت‌ها، تجاری‌سازی محصولات و خدمات آن‌ها است. به عبارتی تجاری سازی به عنوان آخرین حلقه توسعه فناوری نقش به سزایی در عملکرد واحدهای فناور ایفاء می‌کند. پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در راستای حمایت از شرکت‌های فناوری محور تلاش دارد تا خدماتی را در این زمینه به شرکت‌ها ارائه نماید. خدمات تجاری‌سازی پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی عبارتند از:

آموزش؛

ارایه مشاوره‌های کاربردی به واحدهای فناور؛

ارایه حمایت‌ها و تسهیلات؛

شبکه‌سازی؛

گزارش‌های توجیهی و برنامه کسب و کار؛

خدمات آزمایشگاهی؛

شرکت‌ها در زمینه تجاری‌سازی، علاوه بر نیاز به آموزش مفاهیم این حوزه، به حمایت‌های دیگری نیز احتیاج دارند. این حمایت‌ها گسترده می‌باشند و شامل شبکه‌سازی، معرفی محصول، حمایت ثبت اختراع، انجام آزمایش‌ها و اخذ گواهی‌نامه‌ها و … می‌باشد. پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در تلاش است تا در راستای برنامه حمایت از شرکت‌های فناور، خدمات مرتبط با تجاری سازی محصولات و خدمات شرکت‌های مستقر را تا حصول نتیجه نهائی ارائه نماید.

رفاهی

واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری از خدماتی چون استخر،سالن بدنسازی، رستوران ، کتابخانه و اماکن ورزشی بهره مند خواهند شد.